Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

+11
PRVOBOREC
alienmk
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
Bosonoga
Luxor
Teo
osa
defo
трендафил
15 posters

Страна 8 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by defo Чет Окт 20 2022, 14:34

трендафил напиша:Пред почетокот на седницата по наредба на градоначалничката од салата е одстрането копчето со кое председавачот може во случај на потреба да го исклучи микрофонот на говорницата. Градоначалничката вчера има напразно зборувано околу 3 часа надвор од темата, овозможување вработените во ЈСП да добијат плата, што на крај беше изгласано. Против беа советниците од СДСМ и дел од ДУИ. Претпоставувам дека истото ќе се случеше и ако градоначалник беше машко и дека нема врска со нејзиниот пол. Интересно беше вчера што штрајкуваа и градоначалничката и в.д. директорот (кој патем е сликан во изборен штаб на СДСМ за време на некои избори), но пред владата. Не во претпријатието што нема исплатено плата во законскиот рок. Ако одлуката за префрлање на средства за да може вработените во ЈСП да добијат плата беше донесена порано и градоначалничката ја реализираше или објавеше во кој рок тоа ќе се случи, денес во Скопје ќе имаше нормален градски превоз.
Ајде да одбележам уште еднаш дека според гласањето во Цоветот на градот Арсовска има поддршка од СДСМ (кај што сите советници гласаат исто без исклучок) и од дел од ДУИ, кое очигледно е поделено. Дали тоа ќе се пренесе и во Собранието на државата, ќе видиме. Во секој случај политичката ситуација во Македонија станува интересна, а економската за жал е трагична.

Лажни вести........болук дезинформации.......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Окт 20 2022, 14:54

https://www.expres.mk/mu-go-ukrale-kopcheto-za-diskusija-slaveski-onevozmozhen-da-raboti-soglasno-delovnikot/

Најнова вест во врска со ЈСП е дека вработените го прекинуваат штрајкот, а утре ќе добијат плата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Чет Окт 20 2022, 16:19

Ц ц ц,  Данела  се одделила од стадото дпне оФци и одбила шпицниот градоначалник Жмицко да и биде оФчар па наместо рачињата на дпне во медот вработените ќе добијат плата. Затоа ли Трајко физички се пресметувал со жена па макар тоа била и кметицата што дпне оФците ја донесоа на чело на Скопје и ја чекаа заедно со шпицниот Жмицко пред белата шампита со зурли и тапани?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пет Окт 21 2022, 15:57

Ќе престанеш ли да ги обвинуваш полицијата, финансиската полиција и правосудните органи дека по пет недели од наводното обвинение на градоначалничката на Скопје за наводен обид на злоупотреба на тендер не превземале ништо. Не се сменети ниту двата члена на комисијата во водовод како што бараше градоначалничката, а тој факт никој не го споменува. Дури ни Данела. Очигледно некој смета дека граѓаните на Македонија се изветреани како претседателот на САД Џозеф Бајден. Еве две видеа кај што газдата на ЕУ и македонската власт по прочитаниот текст што некој му го напишал не знае каде е и што да прави.
_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Пет Окт 21 2022, 18:19

трендафил напиша:Ќе престанеш ли да ги обвинуваш полицијата, финансиската полиција и правосудните органи дека по пет недели од наводното обвинение на градоначалничката на Скопје за наводен обид на злоупотреба на тендер не превземале ништо.

Нов ден нова манипулација. Не им оди нешто во последно време на дпне оФците и шпицниот оФчар. Разбирам дека се очајни но ништо не може да го оправда Трајко за физичко насилство над жена.

https://fokus.mk/finansiska-politsija-i-mvr-vlegoa-vo-vodovod/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пет Окт 21 2022, 20:09

Токму тоа и го напишав. Влегоа и излегоа затоа што не најдоа ништо сомнително и повеќе не влегоа во Водовод. Ниту граданачалничката не споменува смена на два члена на тендерската комисија за прочистителната станица, што наводно беше причина за кавгата. Само како папагал повторува за некаков шпицен градоначакник иако на секој што не е многу будала му е јасно дека во последните месец и половина Мицковски сигурно не и наложол ништо на Арсовска. Доколку била под негово влијание излегува дека Мицкоски е заслужен што ЈСП добиваше плата во законскиот рок, а откако Арсовска работи самостојно и под друг шпицен градоначалник ( на пример Заев или Ахмети) платите доцнеа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Саб Окт 22 2022, 09:27

Luxor напиша:Нов ден нова манипулација. Не им оди нешто во последно време на дпне оФците и шпицниот оФчар. Разбирам дека се очајни но ништо не може да го оправда Трајко за физичко насилство над жена.

трендафил напиша:Токму тоа и го напишав.

Убаво од тебе што се согласуваш дека нема оправдување за обидот на Трајко истакнат член и функционер на дпне физички да замолкне жена функционер избран на непосредни избори од над 120 илјади граѓани.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Саб Окт 22 2022, 10:10

Претседавачот има право да одземе збор. Ако градоначалничката не издала налог да се одстрани копчето со кое се прави тоа, Славевски не ќе требаше да станува. Како што не станува Талат Џафери кога исклучува микрофони во Собранието. Полот во моментов не е причина некој да си зема ингеренции таму кај што ги нема. По твое веројатно претседавачот требало да си донесе мајстор да инсталира прекинувач.
Тоа што си го напишал е добар пример како со селектирање може да се прави манипулација и да се смени суштината. За награда еве ти еден цитат од мјузиклот Коса за либералната демократија. За тие што не знаат, да напишам дека се работи за американско дело од 1967 година, во време на војната во Виетнам и кога во САД уште имаше распространет расизам.

Демократија е кога белиот човек ќе испрати црн човек да убие жолт човек 20.000 километри далеку од својот дом, под изговор дека ја брани безбедноста на својата земја што ја одземал од црвениот човек.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by defo Вто Окт 25 2022, 09:47

трендафил напиша:

Демократија е кога белиот човек ќе испрати црн човек да убие жолт човек 20.000 километри далеку од својот дом, под изговор дека ја брани безбедноста на својата земја што ја одземал од црвениот човек.

A кој кур навивате ти Зозоти, Алиен, Аватар и остала проруско-левичарска недоветна багра за Русија. Мамлаз еден.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Вто Окт 25 2022, 19:52

Ајде и на оваа тема да напошам дека не ми е познато дека во Македонија постои партија со име ДПМНЕ, што се споменува во насловот на темата. Уште еднаш да напишам дека ви е жал што Русија миораше да и објави војна на Украина за заштита на човековите права на руското малцинство, а кога ќе почне војна важи само едно правило. Правото на посилен. Не навивам за никого. Сметам дека е безобразие кога предизвикувачите на скоро сите војни (на сите од поголеми размери) во минатиот и овој век глумат миротворци и тоа го пишувам. Немам комплекс на слуга према никого и ме интересираат македонските интереси. Македонија, според мене нама интерес да купува скапи горива и храна. Храната изгледа поскапува само кај нас. Во другите земји од Европа последниве месеци цената или се намалува или останува иста.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Сре Окт 26 2022, 08:56

Едно прашање до тие што наводно им пречи употребата на името ВМРО кај политички партии. Зошто тоа ви пречи само кај вашиот политички противник ВМРО-ДПМНЕ, а не кај коалициониот парнер ВМРО-НП на ЉуБчо Георгиевски или нај ВМРО-БНД на Красимир Каракачанов во Бугарија? Дали затоа што овие партии исто како и СДСМ се за идеите на Ванчо Михајлов, односно за Македонија без Македонци во вистински смисол на зборот и со целосен идентитет од антиката до денес.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Dino Сре Окт 26 2022, 18:35

Niedna partija ne zasluzuva da gi nosi vo imeto cetirite sveti bukvi. Site se sram za istoriskata Vnatresna Makedonska  Revolucionerna Organizacija. Obicni kriminalni kopii na vistinskata organizacija i vistinskite revolucioneri.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Сре Окт 26 2022, 21:18

Факт е дека се сквернави името само на едно ВМРО, не и на другите што се пријатели на СДСМ. Инаку може да се постави и прашањето дали поранешните комунисти заслужуваат да се нарекуваат социјалдемократи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Саб Дек 17 2022, 08:21

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Саб Дек 17 2022, 10:33

Колку што знам нема пријава до МВР за наводни закани од лидерот на најголемата политичка партија во Македонија и најпопуларниот политичар кон градоначакничката на Скопје и за оваа изјава ќе следи тужба за клевета. Но дури и ако случајно овој пат Арсовска ја говори вистината, што не и се случило во последните месеци, евентуалната закана не е упатена кон нејзе како жена, туку кон нејзината функција, градоначалнил што се посрал на тие што го изгласале.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Albatros Саб Дек 17 2022, 15:19

Toa najgolemata politicka partija smeni go vo "mozebi" posto Levica i Apasiev im disat vo vrat posle seto placenje vo ambasadite da gi stavat na vlast a tie da gi ispolnat stranskite naracki mesto sdsm.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Саб Дек 17 2022, 15:38

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Img_1349

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Нед Дек 18 2022, 18:14

Данела јавно излажа. Таа минатата неедела изјави на пример дека долгот кон приватните превозници е исплатем на почетокот на ноември. Немало никаква средба помеѓу најпопуларниот политичар во Македонија, со тројно поголем рејтинг од Али Ахмети кој е на второ место со Данела Арсовска која ја нема воопшто на листата од ниту една анкета. Изгледа дека на Данела и веруваат тие што не гчласале за неа, затоа што тие што ја гласаа ги излажа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Сре Дек 21 2022, 18:10

Ц ц ц, а Трендо колку колумни од него постираше на форумот.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Img_2628
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Сре Дек 21 2022, 21:22

Ајде уште еднаш да напишам дека Мицкоски немал средба со Арсовска откако таа доби нервен напад, а јавна тајна е дека власта ги следи комуникациите на опзицијата, па сигурно е дека не разговарале ни по телефон или имале другачија електронска комуникација. Не знам дали ибидот за рушење на рејтингот на опозицијата градоначалничката го преви по налог на некој друг или е последица на евентуалната нејзина болест, ниту даки таа сиработува со СДСМ, но изгледа дека така мислат граѓаните па опаѓа рејтингот на власта. За Зеколи знам дека не верува во институциите на системот (во власта), но мислев дека ти им веруваш. Изгледа сум се излажал. Ако изјавата на Данела во врска со тоа дека и е претено е еден од ретките случаи да зине, а да не изкаже, би требало да реагира обвинителството по допрен глас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2022, 09:06

трендафил напиша:Ајде уште еднаш да напишам дека Мицкоски немал средба со Арсовска откако таа доби нервен напад, а јавна тајна е дека власта ги следи комуникациите на опзицијата, па сигурно е дека не разговарале ни по телефон или имале другачија електронска комуникација.

Две лаги во една реченица. Браво, овој пат се надмина себеси.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Дек 22 2022, 10:14

Не знам за што сметаш дека е лага па да одговорам. Лага има во насловот на темата. Во Македонија нема партија со име ДПМНЕ. Или некој смета дека може по сопствена волја да го менува името на се што ќе посака. На државата, на партиите, можеби утре и на фирмите па и индивидуалните имиња на луѓето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Саб Дек 24 2022, 17:11

Добровечер небањати.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Img_1363

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Саб Дек 24 2022, 20:30

Да го направеше ВМРО тоа што се обиде на 24 декември да го направи СДСМ пратениците што сакаа да спречат одржување на седницата уште ќе беа во затвор за тероризам. Гнасна лага е и дека народот тој ден го нарекол црн понеделник. Тоа е пропаганден назив измислен од пропагандистите на антимакедонската СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Нед Фед 19 2023, 17:48

Ц ц ц.

Лавина реакции на социјалните медиуми по гостувањето на Латас во поткастот на Стефан Лазаров: За двајцата соговорници силувањето е извор на забава и смеа

https://www.slobodenpecat.mk/lavina-reakcii-na-socijalnite-mrezhi-po-gostuvanjeto-na-latas-vo-podkastot-na-stefan-lazarov/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 8 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот